PÁTEK 20. 5. 201618:00–24:00

Olomoucká muzejní noc zpřístupní obyvatelům krajského města a jeho návštěvníkům sbírky významných muzeí, galerií a dalších kulturních institucí. Je to jedinečná příležitost projít si výstavy v neopakovatelné atmosféře páteční noci. Olomoucká muzejní noc je součástí Festivalu muzejních nocí 2016, který se koná v celé České republice. Pro účastníky bude připravena speciální autobusová linka Dopravního podniku města Olomouce.

OTEVŘENÁ MUZEA & GALERIE

 
Program a mapa ke stažení v Pdf

ARCIBISKUPSTVÍ OLOMOUCKÉ 18:00–23:00
Wurmova 9 Olomouc www.arcibiskupskypalac.cz prohlídky sálů Arcibiskupského paláce po 20 min., omezená kapacita skupiny do 35 osob komentované prohlídky znovuobjeveného obrazu Nastolení Františka Josefa I. na rakouský trůn výstava: Svatý Kopeček u Olomouce a Leopold Prečan hudební program

ARCIDIECÉZNÍ MUZEUM 18:00–22:00
Václavské náměstí Olomouc www.olmuart.cz 18.30, 19.30 a 20.30 Být v beatu Ambitu_prezentace výsledků workshopu italského muzikologa, pedagoga a fyzického umělce Alessandra La Roccy hlasová improvizace doplněná o netypické nástroje i lidské tělo

ARTUM – KULTURNÍ A SPOLEČENSKÉ CENTRUM 19:00–24:00
Sokolská 7 Olomouc www.artumcentrum.cz ArtUm ve stylu 30. let s písničkami V + W i písničkami ke 400. výročí Shakespeara Pianothéka Richarda Pogody s kolegy Živá Kavárna ve stylu 30. let Dasha marlene a spol., scénky, módní přehlídka 30.–40. léta vstupné dobrovolné

ATELIÉR KATEŘINY DOSTÁLOVÉ 18:00–21:00
Žerotínovo náměstí 7 Olomouc www.atelierkd.cz výstava: Štěpán Mareš – Jste tu správně

ČESKÝ ROZHLAS OLOMOUC 17:00–23:00
Horní náměstí 21 Olomouc www.rozhlas.cz prohlídka prostor ČRo focení jako moderátoři u mixážního pultu nahrávání vzkazů pro blízké a známé vstup do živého vysílání

DIVADLO HUDBY 17:00–22:00
Denisova 47 Olomouc www.olmuart.cz Juliana Höschlová: Standardy doby_kresebný happening, do kterého se mohou zapojit návštěvníci, vycházející z fiktivního světa masové reklamy účastník happeningu si může vyzkoušet různé možnosti kresby

DŮM PŘÍRODY LITOVELSKÉHO POMORAVÍ – CENTRUM SLUŇÁKOV 18:00–21:00
Skrbeňská 70 Horka nad Moravou www.slunakov.cz Noc plná zvuků Cesta za tajemnými zvuky večerního života areálu domu přírody – program pro rodiče s dětmi rozezvučte rozličné hudební nástroje a vyrobte si své vlastní. Vítr rozezní instalované zvukové objekty Maria Ciocoliho Pokud ne, zkuste to sami začátek cesty od 18 do 20 hodin na info. centru ve vstupní hale snížené vstupné 50 Kč rodina, 25 Kč jednotlivci

FORT II. RADÍKOV 18:00–24:00
Olomouc – Radikov www.pevnost-radikov.cz táborový oheň noční komentované prohlídky

FORT XIII. NOVÁ ULICE 18:00–23:30
Olomouc – Nová Ulice zpřístupnění pevnosti prohlídka expozic k olomoucké pevnosti s výkladem stálá expozice olomoucké bastionové pevnosti táborový oheň a opékání špekáčků

FORT XVII. KŘELOV 18:00–22:00
Na Fortu 1 Křelov – Břuchotín www.forty.cz komentované prohlídky (poslední 22:00) zpřístupnění pevnosti a zemního valu stálá expozice historie vojenství a olomouckých cihel zvýhodněné vstupné

FORT XXII. LAZECKÝ 18:00–24:00
Olomouc – Černovír www.fort-olomouc-xxii.cz komentované prohlídky s průvodcem promítání filmu o olomouckých pevnostech samostatné prohlídky muzea o olomouckém fortovém opevnění

GALERIE ANDĚL 18:00–24:00
8. května 8 Olomouc www.galerie-andel.cz výstava: Václav Mach-Koláčný 18:00 prezentace knihy Bohumíra Koláře Smeteno bylo na hromádku, co se vešlo do dvou řádků – hosté: výtvarník Vít John, historik Miloš Trapl koncert Black Ladies pod vedením Víta Janečky, ZUŠ Žerotín

GALERIE BOHÉMA 18:00–23:00
Dolní náměstí 7 Olomouc www.galeriebohema.cz výstava: Jana Krohe – obrazy, litografie a plastiky

GALERIE CAESAR 18:00–22:00
Horní náměstí – radnice Olomouc www.galeriecaesar.cz výstava: Phila Primus – Lůnění

GALERIE LABYRINT 18:00–24:00
Palackého 9 Olomouc www.galerielabyrint.cz výstava: Jiří Váp – malba

GALERIE MĚSTA OLOMOUCE 17:00–22:00
Dolní náměstí 7 Olomouc www.uvuo.eu výstava: Zahrada Q koncerty: Old Dogs & Hot Jazz Šůtrs

GALERIE MONA LISA 18:00–22:00
Horní náměstí 20 Olomouc www.mona-lisa.cz výstava: Victor Vasarely obchůdek s autorskými předměty, šperky, drobnostmi

GALERIE RUBIKON 18:00–23:00
tř. 1. máje 24 Olomouc www.galerierubikon.cz výstava: Letní salón – výběr nejlepších děl v galerii

GALERIE SKÁCELÍK 18:00–23:00
Denisova 14 Olomouc www.galerieskacelik.cz společná výstava autorů z okruhu galerie

GALERIE U MLOKA 18:00–24:00
Lafayettova 9 Olomouc galerieumloka.p-centrum.cz výstava: Jan Langer, Václav Zimmermann – Hovory O

HUSŮV SBOR 19:00–20:30
U Husova sboru 538 Olomouc www.ensembledamian.com Antonio Caldara: Ghirlanda di fiori_barokní opera pro děti v nastudování Tomáše Hanzlíka & Ensemble Damian vstupné dobrovolné

KINO METROPOL 18:00–22:30
Sokolská 25 Olomouc www.kinometropol.cz 18:00, 19:00, 20:00 komentované prohlídky výstava o historii kina 21:00 projekce filmu Velkolepé muzeum

KNIHOVNA MĚSTA OLOMOUCE 17:00–22:00
náměstí Republiky 1 Olomouc www.kmol.cz 17:00 Historie baziliky na Svatém Kopečku – beseda s Janem Nedělníkem, členem Matice svatokopecké 17:00–22:00 Noční čítárna U kašny – kromě dárku v podobě vyřazené knížky, bude možnost naučit se knihy rychle a hezky obalovat 18:00–22:00 kreativní dílna BOOK ART pro děti i dospělé – stránky vyřazených knih se přemění na obrázky běžný provoz knihovny do 22:00

KNIHOVNA UP – ZBROJNICE 18:00–24:00
Biskupské náměstí 1 Olomouc www.knihovna.upol.cz komentované prohlídky Tereziánské zbrojnice výstava zajímavých knih z fondu Knihovny UP prodloužení výpůjční doby do 24:00

KRYT CIVILNÍ OBRANY 18:00–22:00
Bezručovy sady tourism.olomouc.eu komentované prohlídky expozice dobové techniky a vybavení krytu

LÉKAŘSKÁ FAKULTA UP 18:00–20:00
Hněvotínská 3 Olomouc www.lf.upol.cz prohlídka prostor Teoretických ústavů a Dostavby LF UP

LOMENÁ GALERIE 18:00–24:00
Denisova ulice průchod www.artnative.cz/lomena-galerie figurální kresby

MUČÍRNA KRÁLOVSKÉHO MĚSTA OLOMOUCE 18:00–23:00
Ztracená 4 Olomouc https://www.facebook.com/... výklad historické mučírny a historie útrpného práva v Olomouci prohlídky po cca 15 minutách, omezená kapacita skupiny do 25 osob

MUZEUM MATICE SVATOKOPECKÉ 18:00–21:00
náměstí Sadové 1 Olomouc www.maticesvatokopecka.cz komentované prohlídky stálé výstavy

MUZEUM MODERNÍHO UMĚNÍ 18:00–22:00
Denisova 47 Olomouc www.olmuart.cz výstavy: Uhlem, štětcem, skalpelem... | Chrám věd a múz / 450 let Vědecké knihovny v Olomouci 18:00–22:00 Rodinný program: zábavný program pro malé a velké návštěvníky 18:00–20:30 Hudební animace: meditativní, harmonický hudební podkres aktuálních výstav 20:00–22:00 Amigos: koncert olomoucké kapely na terase Café 87

PLAVBY OLOMOUC 18:00–21:00
Šmeralova 12 Olomouc www.plavbyolomouc.cz olomoucké muzejní plavby po řece Moravě plavby po cca 15 minutách, omezená kapacita skupiny do 11 osob

PEVNOST POZNÁNÍ 18:00–23:00
Korunní pevnůstka tř. 17. listopadu Olomouc www.pevnostpoznani.cz Věda v pevnosti – expozice o historii pevnosti

POLŠTÁŘOVÁ BITVA 20:00–20:30
Horní náměstí www.facebook.com/HnilDyTV 2. olomoucká polštářová bitva na téma: Bídníci (Les Miserables)

PROTILETECKÝ KRYT 18:00–22:00
Blažejské náměstí www.durancia.cz komentované prohlídky nutná registrace na www.durancia.cz a symbolické vstupné 40 Kč děti do 6 let zdarma výtěžek ze vstupného bude použit na georadar k průzkum románské krypty v Klášterním Hradisku

PŘÍRODOVĚDECKÁ FAKULTA UP 18:00–23:00
tř. 17. listopadu 12 Olomouc www.prf.upol.cz Matematická kavárna kvízy, hlavolamy, logické úlohy, deskové hry pokusy v chemické laboratoři pozorování noční oblohy z terasy v 6. patře

RADNICE 18:00–22:00
Horní náměstí 583 Olomouc tourism.olomouc.eu otevřená radnice výstup na věž

ROCKOVÁ GALERIE METAL S TEBOU 17:00–21:00
Dolní náměstí 16 Olomouc www.facebook.com/MetalSTebou rockové LP & plakáty koncert Daley B. Williams

UMĚLECKÉ CENTRUM UP – KONVIKT 19:00–22:00
Univerzitní 3 Olomouc www.upol.cz/umelecke-centrum prohlídka Kaple Božího Těla (vstup přes hlavní vchod)

VILA PRIMAVESI 18:00–24:00
Univerzitní 7 Olomouc www.vilaprimavesi.cz prohlídka historické haly s jídelnou rodiny Primavesi, terasa, zahrada

VITRÍNA DENISKA 18:00–24:00
Denisova 5 Olomouc www.vitrinadeniska.cz výstava: Kateřina Konvalinová – Jetelíček u vody

VLASTIVĚDNÉ MUZEUM V OLOMOUCI 18:00–23:00
náměstí Republiky 5 Olomouc www.vmo.cz aktuální výstavy: Chrám věd a múz / 450 let Vědecké knihovny v Olomouci Uničovský zlatý poklad / Utajený příběh šibeničního vrchu | Panoramata střední Moravy / Fotografie Vladimíra Kryštofa stálé expozice: Olomouc – patnáct století města | Příroda Olomouckého kraje | Galerie osobností Olomouckého kraje | Příběh kamene | Od kolébky do hrobu | Olomoucká univerzita / Universitas olomucenis | Hanácké obr Josef Drásal | Ohrožené druhy rostlin

 
  
Statutární město Olomouc | Turistický portál | Kalendář akcí | Soutěžní web Stayovernight.eu
© Statutární město Olomouc