Olomoucká muzejní noc

PÁTEK 16. 5. 2014 18:00–24:00

Olomoucká muzejní noc zpřístupní obyvatelům krajského města a jeho návštěvníkům sbírky 29 významných muzeí, galerií a dalších kulturních institucí. Je to jedinečná příležitost projít si výstavy v neopakovatelné atmosféře páteční noci. Olomoucká muzejní noc je součástí Festivalu muzejních nocí 2014, který se koná v celé České republice. Pro účastníky je připravena speciální autobusová linka Dopravního podniku města Olomouce.

OTEVŘENÁ MUZEA & GALERIE

Program a mapa | Pdf
 
  1. ARCIDIECÉZNÍ MUZEUM • 18:00–24:00
    Denisova 47 • Olomouc • www.olmuart.cz
    20:30 komentovaná prohlídka Tajemství skrytá pod zemí
  2. DIVADLO HUDBY • 18:00–24:00
    Denisova 47 • Olomouc • www.divadlohudby.cz
    výstava Miloš Šejn: Tvářnost | Prostor vzpomínek a okamžitý prostor
    22:00 koncert Luke and The Skywalkers: chillout
  3. FORT KŘELOV XVII. • 18:00–23:30
    Na Fortu 392/1 • Křelov-Břuchotín • www.forty.cz
    18:00 slavnostní zahájení výstřelem z pevnostního děla
    18:10–23:30 výstavy 100 let legií a Hanáčtí letci v zahraničním odboji, stálá výstava Kinematografie s kinematografickými dílnami
    19:00–23:30 komentované prohlídky každou celou hodinu
    20:00 a 22:30 Promítání v C. a K. Kinematografu | krátké filmové ukázky z počátků kinematografie
  4. FORT KŘELOV XX. • 18:00–23:00
    Křemelná • Křelov–Břuchotín • www.del-fuego.czwww.fortxx.cz
    komentované prohlídky, občerstvení
  5. FORT RADÍKOV II. • 18:00–24:00
    Olomouc–Radikov • www.pevnost-radikov.cz
    výstava dokumentů z doby 2. světové války, noční prohlídky fortu, táborový oheň a opékání špekáčků
  6. G GALERIE MĚSTA OLOMOUCE • 18:00–22:00
    Dolní náměstí 7 • Olomouc • www.uvuo.eu
    výstava Umění a kultury / Arts & Culture | prezentace mezinárodních uměleckých projektů
  7. GALERIE ANDĚL • 18:00–24:00
    8. května 8 • Olomouc • www.galerie-andel.cz
    18:00–21:00 Petr Herzig Dubický: malování portrétů a karikatur
    18:00–24:00 hudební vystoupení žáků konzervatoře
    21:00–22:00 recitace básní malířky, módní návrhářky a básnířky Aleny Cikové v přednesu členů Moravského divadla Olomouc Věry Šindlařové a Vojty Lipiny
    22:00–24:00 autogramiáda a křest knihy veršů Aleny Cikové
  8. GALERIE CAESAR • 18:00–23:00
    Horní náměstí – radnice • Olomouc • www.galeriecaesar.cz
    výstava Adam Dostál: 034 | obrazy, objekty, fotografie, komentovaná prohlídka s autorem výstavy
  9. GALERIE MONA LISA • 18:00–22:00
    Horní náměstí 20 • Olomouc • www.mona-lisa.cz
    výstava Miloš Karásek: Bilongo | sochy, obrazy • obchod s autorskými uměleckými předměty
  10. GALERIE PATRO • 18:00–23:00
    Opletalova 1 • Olomouc
    výstava Zdeněk Havel: Memory
  11. GALERIE PRIMAVESI • 18:00–22:00
    Univerzitní 7 • Olomouc • www.vilaprimavesi.cz
    výstava Vladimír Franz
  12. GALERIE SKÁCELÍK • 18:00–23:00
    Denisova 14 • Olomouc • www.galerieskacelik.cz
    společná výstava autorů zastoupených galerií
  13. GALERIE U MLOKA • 18:00–24:00
    Lafayettova 9 • Olomouc • www.galerieumloka.cz
    výstava Michal Bartoš: Schieleman | fotografické prezentace s hudbou
    od 19:00 Černá komora u Mloka | fotografická dílna (počet omezen)
  14. HUDEBNÍ GALERIE PODKOVA • 17:00–24:00
    Koželužská 31 • Olomouc
    výstava Kláry Klose
    19:00 Tomáš Hanzlík: Svět podle Plinia | světová premiéra komorní opery & Tomáš Hanzlík, David Hrbek: Romeo a Julie | operní parodie slavného dramatu
  15. KINO METROPOL • 18:00–22:30
    Sokolská 25 • Olomouc • www.kinometropol.cz
    18:00–19:30 Manet: Portraying life | Světové malířství na plátnech kin
    20:00 komentovaná prohlídka kina
    21:00–22:30 Vermeer: Vermeer a hudba | Světové malířství na plátnech kin
  16. KNIHOVNA MĚSTA OLOMOUCE • 17:00–22:00
    nám. Republiky 1 • Olomouc • www.kmol.cz
    17:00 Beseda s PhDr. Milanem Tichákem: Olomoucké starožitnosti | Muzea v Olomouci a jejich osudy
    21:00 noční prohlídka knihovny (bonus koláček v ředitelně)
    výstava Co jsme zapomněli v knihách | o různých předmětech a záložkách v knihách
    výstava fotografií Jany Listíkové
    do 22:00 prodloužené půjčování v oddělení pro dospělé a Noční čítárna pro veřejnost
  1. KRYT CIVILNÍ OBRANY • 18:00–22:00
    Bezručovy sady • tourism.olomouc.eu
    komentované prohlídky, expozice dobové techniky a vybavení krytu
  2. LETECKÉ MUZEUM OLOMOUC • 18:00–1:00
    Letiště Olomouc hala č. 88 • Olomouc–Neředín • www.letecke-muzeum.cz
    komentované prohlídky, barevné nasvícení expozice, projekce leteckých videí, občerstveni s grilovanými specialitami
  3. LOMENÁ GALERIE • 18:00–24:00
    Denisova ulice (průchod) • Olomouc
    výstava oživlý průchod
  4. MUZEUM ČESKÝCH DRAH V OLOMOUCI • 18:00–24:00
    Táborská 4 • Olomouc • www.cdmuzeum.cz
    expozice historických vozidel
  5. MUZEUM MATICE SVATOKOPECKÉ • 18:00–24:00
    nám. Sadové 1 • Olomouc • www.maticesvatokopecka.cz
    komentované prohlídky stálé výstavy (Jan Nedělník, Františka Prášilová, Zora Krejčí)
    Výstava k 150. výročí vzniku obce Svatý Kopeček (dnes městské části Olomouce)
  6. MUZEUM OLOMOUCKÉ PEVNOSTI • 18:00–24:00
    Korunní pevnůstka • tř. 17. listopadu • Olomouc • www.pevnostolomouc.cz
    komentovaná prohlídka o historii olomouckého opevnění v barokní prachárně
  7. MUZEUM MODERNÍHO UMĚNÍ • 18:00–24:00
    Denisova 47 • Olomouc • www.olmuart.cz
    19:00–20:30 V moci relativní noci | Program pro děti s doprovodem ve stálé expozici výtvarného umění 20. st. Století relativity
    20:00 koncert Loco Poco | Terasa kavárny Café 87
  8. PEVNOST POZNÁNÍ • 18:00–23:59
    Korunní pevnůstka • tř. 17. listopadu • Olomouc • www.pevnostpoznani.cz
    komentované prohlídky rekonstruované budovy budoucího science muzea v každou celou hodinu (počet omezen)
  9. PŘÍRODOVĚDECKÁ FAKULTA UP • 18:00–24:00
    17. listopadu 12 • Olomouc • www.pevnostpoznani.cz
    Matematická kavárna | kvízy, hlavolamy, logické úlohy, pozorování noční oblohy z terasy v 6. patře
  10. ROCKOVÁ GALERIE METAL S TEBOU • 18:00–24:00
    Dolní náměstí 16 • Olomouc • www.facebook.com/MetalSTebou
    rockové LP, výstava plakátů, 19:00 jazz-swingové překvapení
  11. UMĚLECKÉ CENTRUM UP – Konvikt • 18:00–23:45
    Univerzitní 3 • Olomouc • www.upol.cz/umelecke-centrum
    18:00–23:00 komentované prohlídky kaple Božího Těla | studenti ze spolku STUΔRT
    18:00–22:00 výstavy prací studentů katedry Výtvarné výchovy PdF UP | Auditorium maximum 1. patro
    18:00 Stvoření světa | projekce nejstaršího rodinného animovaného filmu | Pastiche filmz
    19:30 Místo setkávání aneb Horká kaše | dokumentární film
    19:50 …aneb o Konviktu slavném otvírání | navazující dokumentární film
    20:30 Současnost UC UP| krátký dokument
  12. VETERÁN ARENA • 18:00–23:00
    Sladovní 3 • Olomouc • www.veteranarena.cz
    výstava historických automobilů, motocyklů a techniky, fotografování v historickém automobilu a plakát historického automobilu zdarma ke vstupnému
    vstupné 50 Kč | studenti a děti zdarma
  13. VLASTIVĚDNÉ MUZEUM V OLOMOUCI • 18:00–23:00
    nám. Republiky 5 • Olomouc • www.vmo.cz
    Pojďme spolu do pravěku | Dobrodružné putování pro děti s Pravěkou cestovní mapou, děti si zahrají pravěké kuželky, ozdobí svoji maminku, vyzkoušejí si práci archeologa, navštíví pravěkou školu aj.
    zpřístupněny aktuální výstavy a stálé expozice
    (výstavy Giganti doby ledové, Devatero pohádek, Nerostné bohatství Olomoucka, Olomouc – patnáct století města, Příběh kamene, Příroda Olomouckého kraje, Od kolébky do hrobu, Galerie osobností Olomouckého kraje, Ohrožené druhy rostlin, Olomoucká univerzita)
 
Statutární město Olomouc | Turistický portál | Kalendář akcí | Soutěžní web Stayovernight.eu
© 2014 Statutární město Olomouc