Olomoucká muzejní noc

PÁTEK 15. 5. 2015 18:00–24:00

Olomoucká muzejní noc zpřístupní obyvatelům krajského města a jeho návštěvníkům sbírky významných muzeí, galerií a dalších kulturních institucí. Je to jedinečná příležitost projít si výstavy v neopakovatelné atmosféře páteční noci. Olomoucká muzejní noc je součástí Festivalu muzejních nocí 2015, který se koná v celé České republice. Pro účastníky bude připravena speciální autobusová linka Dopravního podniku města Olomouce.

OTEVŘENÁ MUZEA & GALERIE

 
  1. ARCIDIECÉZNÍ MUZEUM 18:00–24:00
    Denisova 47 Olomouc www.olmuart.cz
    20:00 komentovaná prohlídka výstavy Křivákova Pieta: expozicí provede restaurátor Radomír Surma_Kaple sv. Jana Křtitele kapacita omezena – rezervace nutná! pokladna@olmuart.cz 585 514 241
  2. ARTUM – KULTURNÍ A SPOLEČENSKÉ CENTRUM 18:00–24:00
    Sokolská 7 Olomouc www.artumcentrum.cz
    18.00–19.00 Četnické humoresky a beseda s aktéry natáčení první série úspěšného seriálu ČT 20.00 Chanson soir: šansonový večer zpěvačky Lucie Rybníkářové a pianisty Filipa Taylora • 21:00 Módní přehlídka Kristian: prezentace módy 30. a 40. let 22:00 Dobové kabaretní pásmo: zpěv hudebních šlágrů, kabaretní tanec a autentické dění v tanečním kabaretu
  3. ČESKÝ ROZHLAS OLOMOUC 17:00–23:00
    Horní náměstí 21 Olomouc www.rozhlas.cz Noc otevřených dveří: písničky na přání v přímém vysílání prohlídka prostor ČRo možnost vyzkoušet si práci moderátora nahrávání vzkazů na web
  4. DIVADLO HUDBY 19:30–20:40
    Denisova 47 Olomouc www.olmuart.cz
    Pásmo krátkých filmů Jiřího Šalamouna & jeden sovětský „multik“ ke konfrontaci | Kaštanka, ČSSR, 1976, r. V. Bedřich, 12 min. | Sestřeničky, ČSSR, 1988, r. V. Mergl, 7 min. | Láááska!, ČSSR, 1978, r. J. Brdečka, 10 min. | Čtyřikrát do černého, ČSSR, 1978, r. B. Šejda, 5 min. | Kaštanka, SSSR, 1952, r. M. Cechanovskij, 30 min.
  5. FORT II. RADÍKOV 18:00–24:00
    Olomouc – Radikov www.pevnost-radikov.cz po celou dobu táborák noční komentované prohlídky
  6. FORT XIII. NOVÁ ULICE 18:00–23:30
    Olomouc – Nová Ulice zpřístupnění pevnosti, prohlídka expozic k olomoucké pevnosti s výkladem Válka skončila na Hané: výstava fotografií, uniforem, vojenské techniky a nálezů z bitev u Klenovic a u Šternberka
  7. FORT XVII. KŘELOV 18:00–22:30
    Na Fortu 1 Křelov – Břuchotín www.forty.cz zpřístupnění pevnosti a zemního valu výstava k 70. výročí konce 2. světové války stálá expozice historie vojenství a olomouckých cihel
  8. FORT XXII. LAZECKÝ 18:00–24:00
    Olomouc – Černovír www.fort-olomouc-xxii.cz komentované prohlídky s průvodcem promítání filmu o olomouckých pevnostech besedy s Mgr. Milošem Zavadilem, znalcem olomoucké fortové pevnosti a historie vojenství
  9. GALERIE ANDĚL 18:00–24:00
    8. května 8 Olomouc www.galerie-andel.cz výstava: Václav Mach-Koláčný ukázka různých výtvarných technik koncerty studentů Hudební škola Šauerovi
  10. GALERIE BOHÉMA 18:00–23:00
    Dolní náměstí 7 Olomouc www.galeriebohema.cz výstava: Josef Synek – obrazy & Vlastimil Teska – objekty
  11. GALERIE CAESAR 18:00–23:00
    Horní náměstí – radnice Olomouc www.galeriecaesar.cz tematická výstava: Co zde sním a co zde vypiju představí práce umělců (obrazy, kresby, grafiky, fotografie, objekty), na nichž je hlavním, ale i skrytým tématem jídlo a pití a vše, co se k tématu vztahuje: tedy vše „o jídle“ nebo „z jídla“
  12. GALERIE DÉ dle jízdního řádu
    pojízdná galerie v tramvaji jízdní řád naleznete v den na webu www.artnative.cz/galerie-de koncert & výstava výstava: Eva Jaroňová – A ty kosti zpívají... 18:00 koncert: Concerto [dé] seicento volt
  13. GALERIE LABYRINT 18:00–24:00
    Palackého 9 Olomouc www.galerielabyrint.cz výstava: Rudolf Pollák – perokresby Olomouce 18:00, 20:00, 22:00 komentovaná prohlídka původních hradby Olomoucké pevnosti v prostorech Labyrintu
  14. GALERIE MĚSTA OLOMOUCE 17:00–22:00
    Dolní náměstí 7 Olomouc www.uvuo.eu výstava: Pavel Hogel – Cesta 65 17:30 koncerty: Jazz za Bukem & Old Dogs
  15. GALERIE MONA LISA 18:00–22:00
    Horní náměstí 20 Olomouc www.mona-lisa.cz výstava: Jan Saudek obchůdek s autorskými předměty, šperky, drobnostmi
  16. GALERIE PATRO 18:00–23:00
    Opletalova 1 Olomouc výstava: Lenka a Zdeněk Kučerovi – Parafráze
  17. GALERIE RUBIKON 18:00–23:00
    tř. 1. máje 24 Olomouc www.galerierubikon.cz výstava: Luděk Stukbauer – obrazy
  18. GALERIE SKÁCELÍK 18:00–23:00
    Denisova 14 Olomouc www.galerieskacelik.cz společná výstava autorů z okruhu galerie
  19. GALERIE U MLOKA 18:00–24:00
    Lafayettova 9 Olomouc galerieumloka.p-centrum.cz výstava: Tereza Darmovzalová – MÍSTO 21.00 přednáška autorky Terezy Darmovzalové o vlastní tvorbě, moderuje kurátorka Marie Meixnerová
  20. HUDEBNÍ GALERIE PODKOVA 18:00–23:00
    Koželužská 31 Olomouc výstava:Tomáš Hanzlík – obrazy a sochy
  21. KINO METROPOL 18:00–22:30
    Sokolská 25 Olomouc www.kinometropol.cz 18:00, 19:00, 20:00 komentované prohlídky 21:00 projekce Matisse z Tate Modern Galerie
  1. KNIHOVNA MĚSTA OLOMOUCE 17:00–22:00
    náměstí Republiky 1 Olomouc www.kmol.cz 17:00 Olomouc a já – památky, kuriozity a objevy: beseda s Vladimírem Gračkou 18:00–22:00 Večerní čítárna: s knihou jako dárek 20:00, 20:30, 21:00 Stezka odvahy s výkladem o dávné historii místa, kde budova knihovny stojí 20:15, 20:45, 21:15 Knihovníkem na vlastní kůži: zkuste si každodenní činnosti knihovníka, práci se čtenářem, vyhledávání ve skladech knihovny i obalování knih
  2. KNIHOVNA UP – ZBROJNICE 18:00–24:00
    Biskupské náměstí 1 Olomouc www.knihovna.upol.cz komentované prohlídky Tereziánské zbrojnice výstava zajímavých knih z fondu Knihovny UP prodloužení výpůjční doby do 24:00
  3. KRYT CIVILNÍ OBRANY 18:00–22:00
    Bezručovy sady tourism.olomouc.eu
    komentované prohlídky, expozice dobové techniky a vybavení krytu
  4. LOMENÁ GALERIE 18:00–24:00
    Denisova ulice průchod www.artnative.cz/lomena-galerie 19:00 graffiti show
  5. MUZEUM ČESKÝCH DRAH V OLOMOUCI 18:00–23:30
    Táborská 4 Olomouc www.cdmuzeum.cz modelová železnice projíždky na lokomotivě
  6. MUZEUM MATICE SVATOKOPECKÉ 18:00–22:00
    náměstí Sadové 1 Olomouc www.maticesvatokopecka.cz komentované prohlídky stálé výstavy: Jan Nedělník Výstava k 20. výročí návštěvy sv. Jana Pavla II. na Svatém Kopečku a povýšení svatokopeckého chrámu na baziliku minor
  7. MUZEUM MODERNÍHO UMĚNÍ 18:00–24:00
    Denisova 47 Olomouc www.olmuart.cz výstavy: Viktor Vasarely Nová akvizice & Jiří Šalamoun No tohle?! 18:00–19:15 Maxipes Fík ve světě klamů: program pro malé a velké návštěvníky_Galerie, Salon a Kabinet 20:45 Jitka Hanušová: čtení poezie_Besední sál 21:30–22:30 Soutěžní festival tří hudebních skupin Pisetová, MDLO a BizárBend _terasa Café 87 gril, prodej doutníků a kávy
  8. MUZEUM OLOMOUCKÉ PEVNOSTI 18:00–24:00
    Korunní pevnůstka tř. 17. listopadu Olomouc www.pevnostolomouc.cz komentovaná prohlídka o historii olomouckého opevnění v barokní prachárně
  9. PEVNOST POZNÁNÍ 18:00–23:59
    Korunní pevnůstka tř. 17. listopadu Olomouc www.pevnostpoznani.cz Věda v pevnosti doprovodný program
  10. PROTILETECKÝ KRYT 18:00–22:00
    Blažejské náměstí www.durancia.cz komentované prohlídky nutná registrace na www.durancia.cz a symbolické vstupné 40 Kč děti do 6 let zdarma výtěžek ze vstupného bude použit na geologický průzkum románské krypty v Klášterním Hradisku
  11. PŘÍRODOVĚDECKÁ FAKULTA UP 18:00–24:00
    tř. 17. listopadu 12 Olomouc www.prf.upol.cz Matematická kavárna kvízy, hlavolamy, logické úlohy, deskové hry pozorování noční oblohy z terasy v 6. patře
  12. RADNICE 18:00–22:00
    Horní náměstí 583 Olomouc tourism.olomouc.eu 18:00, 19:00, 20:00 a 21:00 komentované prohlídky výstavy výstup na věž Osvobození Olomouce: výstava v rámci Oslav 70. výročí konce 2. světové války
  13. ROCKOVÁ GALERIE METAL S TEBOU 18:00–23:00
    Dolní náměstí 16 Olomouc www.facebook.com/MetalSTebou rockové LP & plakáty koncert
  14. SLUŇÁKOV – CENTRUM EKOLOGICKÝCH AKTIVIT MĚSTA OLOMOUCE 18:00–21:30
    Skrbeňská 70 Horka nad Moravou www.slunakov.cz prohlídky Domu přírody Litovelského Pomoraví: Rajská zahrada živočichů a rostlin Sluneční hora snů Kouzelný les zvuků pro děti a rodiče s hravými stanovišti s hudebními nástroji
  15. UMĚLECKÉ CENTRUM UP – Konvikt 19:00–22:30
    Univerzitní 3 Olomouc www.upol.cz/umelecke-centrum 19:00 Velkolepé muzeum: Projekce dokumentárního snímku režiséra a scénáristy Johannese Holzhausena_Filmový sál | 19:00–22:30 prohlídky Kaple Božího Těla 19:00–22:00 Výstava bakalářských a diplomových prací studentů UP_výstavní prostory
  16. VLASTIVĚDNÉ MUZEUM V OLOMOUCI 17:00–23:00
    náměstí Republiky 5 Olomouc www.vmo.cz Stálé expozice: Příroda Olomouckého kraje | Olomouc – patnáct století města | Od kolébky do hrobu | Galerie osobností Olomouckého kraje | Příběh kamene | Olomoucká univerzita Ohrožené druhy rostlin | Výstavy: Salvador Dalí | 60 let HC Olomouc | Mechorosty – latimérie mezi rostlinami | Grónské mýty a pověsti workshopy soutěže a výtvarné dílny pro děti i dospělé: výroba peříčkových náušnic, pečení medových perníků, výroba gelových svíček aj. 19.30 Grónské mýty a pověsti: přednáška Zdeňka Lyčky, bývalého velvyslance ČR v Dánském království Mládeži nepřístupno!
 
 
Statutární město Olomouc | Turistický portál | Kalendář akcí | Soutěžní web Stayovernight.eu
© Statutární město Olomouc