PÁTEK 17. 5. 201918:00–24:00

     
Olomoucká muzejní noc zpřístupní obyvatelům krajského města a jeho návštěvníkům sbírky významných muzeí, galerií, knihoven a dalších kulturních institucí. Je to jedinečná příležitost projít si výstavy v neopakovatelné atmosféře páteční noci. Olomoucká muzejní noc je součástí Festivalu muzejních nocí, který se koná v celé České republice.

ARCIBISKUPSKÝ PALÁC OLOMOUC 17.30–00.00
Wurmova 9 Olomouc www.arcibiskupskypalac.cz 17.30–18.15 koncert k poctě olomouckého arcibiskupa Rudolfa Jana, Konzervatoř Evangelické akademie Olomouc 18.00–24.00 komentované prohlídky zaměřeny na osobnost arcibiskupa Rudolfa Jana (omezená kapacita skupin do 30 osob, interval mezi prohlídkami 20 min. – poslední prohlídka 22:40) prohlídky s průvodcem v časech: 18:00, 18:20, 18:40, 19:00, 19:20, 19:40, 20:00, 20:20, 20:40, 21:00, 21:20, 21:40, 22:00, 22:20, 22:40

ATELIÉR KATEŘINY DOSTÁLOVÉ 18.00–21.00
Žerotínovo náměstí 7 Olomouc www.atelierkd.cz výstava: Milan Valenta – Obrazy • Básnická performance Pavel Svoboda & Hudba Střemkoš

ČESKÝ ROZHLAS OLOMOUC 17.00–23.00
Horní náměstí 21 Olomouc olomouc.rozhlas.cz prohlídky vysílacích a nahrávacích studií ČRo možnost zapojení do živého vysílání

DŮM U PARKU 17.00–20.00
Palackého 21 Olomouc www.dumuparku.cz 17.00, 19.00 komentované prohlídky zrekonstruovaného domu a jeho historie obrazová prezentace průběhu revitalizace výstava: Zuzana Ondrášová Čupalková – Obrazy venkovní chill-out zóna (v případě příznivého počasí)

FNOL – BĚH ZA ZDRAVÍ 16.00–18.00
areál Fakultní nemocnice Olomouc – centrální parkoviště (nad budovou Y a D) Olomouc beh.fnol.cz 1. ročník běhu v areálu FNOL 16.00 Rodinný běh / nordic walking – 3 km 17.00 Hlavní závod – 6 km (nutná registrace a startovné) sportovní aktivity pro děti, ukázky správného techniky nordic walking, edukační místa s nabídkou preventivních vyšetření

FNOL – FORT TAFELBERG 19.00–21.00
areál Fakultní nemocnice Olomouc Olomouc www.fnol.cz 19.00, 19.30, 20.00, 20.30, 21.00 Komentované prohlídky nutné mít vlastní baterku nebo čelovku! předpokládaná doba výkladu 50 min rezervace na komentované prohlídky na zde: http://marketing.fnol.cz/event/muzejni-noc-2019-prohlidky-fortu-tafelberg/ nebo na tel.: 588 442 489

FORT II. RADÍKOV 18.00–00.00
Olomouc – Radíkov www.pevnost-radikov.cz komentované prohlídky v každou celou hodinu táborový oheň a opékání vlastních špekáčků doprovodné aktivity: házení vrhacími noži, střelba ze vzduchovky a instruktáž práce s mapou a buzolou dobrovolné vstupné

FORT XVII. KŘELOV – OLOMOUCKÝ FORTEL 15:00–00:00
Na Fortu 1 Křelov – Břuchotín www.forty.cz 3. ročník mezinárodního setkání kovářů kování společného díla ukázky historických řemesel doprovodný program pro děti: kování pro děti, tvořivé dílničky, korálkování vstupné: 70 Kč dospělí, 40 Kč děti do 15 let 18.–19.5. pokračování akce

FORT XXII. LAZECKÝ 18.00–22.00
Olomouc – Černovír www.fort-olomouc-xxii.cz komentované prohlídky s průvodcem promítání filmu o olomouckém fortovém opevnění vstupné dobrovolné

FRESKOVÝ SÁL KOMENIUM 18.00–21.00
FZŠ Komenium a MŠ 8. května 29 Olomouc www.zskomenium.cz tourism.olomouc.eu 18.00, 19.00, 20.00 komentované prohlídky nově zrestaurovaného slavnostního freskového sálu – provází hlavní restaurátor a akademický malíř Radomír Surma nutná registrace v Informačním centru města

GALERIE ANDĚL 9.00–22.00
8. května 8 Olomouc www.galerie-andel.cz výstava: Jiří Vidlák

GALERIE BOHÉMA 9.00–22.00
Dolní náměstí 7 Olomouc www.galeriebohema.cz výstava: Miloš Chromek – Obrazy

GALERIE CAESAR 18.00–21.00
Horní náměstí – radnice Olomouc www.galeriecaesar.cz výstavy: Petr Zatloukal – TEENS 2k18 & Jakub Sobotka – Still Land

GALERIE LABYRINT 17.00–22.00
Palackého 9 Olomouc www.galerielabyrint.cz výstava: Josef Masničák – fotografie & Miroslav Havlíček – sochy

GALERIE MĚSTA OLOMOUCE 13.00–22.00
Dolní náměstí 7 Olomouc www.galerie-mesta-olomouce.cz výstava: Zuzana Ondrášová Čupalková – Křídla motýlí koncert 17.30–22.00 koncert Old Dogs

GALERIE MONA LISA 9.30–22.00
Horní náměstí 20 Olomouc www.mona-lisa.cz výstava: Marek Ormandík obchůdek s autorskými exponáty, šperky, suvenýry

GALERIE RUBIKON 18.00–22.00
tř. 1. máje 24 Olomouc www.galerierubikon.cz výstava: Jarní salon II. – kolektivní výstava autorů z okruhu galerie

GALERIE SKÁCELÍK 18.00–22.00
Denisova 14 Olomouc www.galerieskacelik.cz společná výstava autorů z okruhu galerie

GALERIE U MLOKA 18.00–24.00
Lafayettova 9 Olomouc www.galerieumloka.cz výstava: Street fighters

GALERIE XY 10.00–22.00
Dolní náměstí 42 Olomouc www.xyolomouc.com výstavy: Anna Minx – Planeta psů | Ondřej Silný – Sonda | Martin Kyrych – AIRFIX (Galerie HROB) 20:00 komentovaná prohlídka výstavy Anna Minx: Planeta psů

KNIHOVNA MĚSTA OLOMOUCE 8.00–21.30
náměstí Republiky 1 Olomouc www.kmol.cz 17.00 Hvězdná obloha: vyprávění Josefa Masničáka o nebeských objektech, souhvězdích, hvězdách a planetách, ale také o tom, jak a čím můžeme sami pozorovat úkazy na noční obloze (doporučujeme rezervaci na 585 545 123 nebo na dospele@kmol.cz) 17.00–21.00 Čítárna u kašny: posezení s knihou v čítárně na náměstí Republiky, jako dárek si můžete odnést knihu 18.00–21.30 Ztratila se Žofka: hra s úkoly pro celou rodinu, hledá se maskot knihovny a pokud žirafu Žofku najdete, dostanete malý dárek

KORUNNÍ PEVNŮSTKA – MUZEUM OLOMOUCKÉ PEVNOSTI 18.00–23.00
tř. 17. listopadu 7 Olomouc www.pevnostolomouc.cz zpřístupnění barokní prachárny 19.00, 22.00 komentované prohlídky

LETIŠTĚ OLOMOUC 18.00–22.00
tř. Míru Olomouc www.facebook.com/Expoziceletisteolomouc Expozice historie letiště: historický letecký trenažér PCK-53, výstava modelů letadel, dobových fotografií Historické letecké hangáry typu Wagner: 100 let od rakousko-uherských leteckých hangárů – nejstarších postavených hangárů v ČR 18:15 Představení nové knihy o olomouckém létání Křídla nad městem 19:00, 20:00, 21:00 komentované prohlídky doprovodný program: historická pražírna a kafírna koncert H-band

LETNÍ KINO OLOMOUC – BAR/PARK KLID V RUCHU 17.00–22.00
Pekární Olomouc www.letnikinoolomouc.cz 17:00 a 18:00 komentované prohlídky areálu Lokální výstava v Letní galerii (zákulisí amfiteátru letního kina)

LOMENÁ GALERIE (VMO) 18.00–00.00
Denisova Olomouc průchod www.lomena.gallery dejme průchod umění – streetart ve veřejném prostoru workshop

MUO – 9:16 PM GALLERY 9.16 (večer)–00.00
Denisova 47 Olomouc www.fb.me/9:16pmgallery videoartová galerie ve výloze Muzea umění

MUO – ARCIDIECÉZNÍ MUZEUM 15.00–22.00
Václavské náměstí Olomouc www.muo.cz výstavy: Křížová cesta z Orlice, Světlem (intervence skleněných prací Václava Ciglera do stálé expozice), Ke slávě a chvále (stálá expozice) 18.00–20.00 Multimediální průvodce světem umění – prohlídka muzea s tabletem

MUO – MUZEUM MODERNÍHO UMĚNÍ 15.00–22.00
Denisova 47 Olomouc www.muo.cz výstavy: Václav Cigler – Kresby, Místo činu – Pécsi Mahely, Miroslav Šnajdr st. – Pohledy do sbírek Muzea umění, Století relativity (stálá expozice) 18.00–20.00 Bludičky (muzejní) noci: tvořivé výtvarné dílny

MUZEUM ČESKÝCH DRAH V OLOMOUCI 18.00–23.00
Táborská 4 Olomouc www.cd.cz/nostalgie 20.00, 21.00, 22.00 jízdy parními vlaky po olomouckém hlavním nádraží, z osobního nádraží okolo depa kolejových vozidel přes celé přednádraží ke svážnému pahrbku a zpět (jízdné 30 Kč) snížené vstupné do muzea (25 Kč dospělí, děti do 15 let zdarma)

MUZEUM LAGERFORT – FORT XIII. 17.00–23.00
Nová Ulice (nad Aquaparkem) Olomouc www.lagerfort.cz komentované prohlídky fortu a muzea vystoupení skupiny historického šermu noční ohňová show táborák s možností opékání občerstvení zvýhodněné vstupné

NEZVALOVA ARCHA 17.00–20.00
Nezvalova 3 Olomouc www.nezvalovaarcha.cz komentované prohlídky jedinečného smart & art hotelu (interval mezi prohlídkami 30 min.) 17:00 Snoubení architektury a umění – příběh Smarthotelu Nezvalova Archa: přednáška autorů stavby Ing. arch. Davida Helcela a Ing. arch. Pavla Vrzala o architektonické koncepci, použitých technologiích a praktickém řešení nového hotelu, design interiéru a vznik uměleckých děl Jiřího Davida okomentuje spoluautor vizuální podoby, uměleckého konceptu a majitel smarthotelu Marek Novotný

OLOMOUCKÉ ANTIKVARIÁTNÍ TRHY 9.00–21.00
Horní náměstí Olomouc www.facebook.com/KnizniTrhy tradiční antikvariátní a knižní trhy v centru města

ROCKOVÁ GALERIE METAL S TEBOU 17.00–21.00
Dolní náměstí 16 Olomouc www.facebook.com/MetalSTebou rockové LP & plakáty

UP – UNIVERZITNÍ KNIHOVNA – TEREZIÁNSKÁ ZBROJNICE 8.00–22.00
Biskupské náměstí 1 Olomouc www.knihovna.upol.cz výstavy: Jindřich Machala – Krajinou zapomnění (fotografie zaniklých obcí na Libavsku) Dagmar Angelína Mádrová – Astrologické mandaly (obrazy) výstava starých tisků a nejzajímavějších knih z fondu prodloužení výpůjční doby do 22.00

UP – LÉKAŘSKÁ FAKULTA 18.00–23.00
Hněvotínská 3 Olomouc www.nan.upol.cz prohlídka Anatomického muzea (POZOR Vstup do Anatomického muzea je povolen pouze osobám nad 15 let) výstava: Eliška Podzimková – Plešouni ve foyer Teoretických ústavů

UP – PEVNOST POZNÁNÍ 18.00–23.00
Korunní pevnůstka tř. 17. listopadu Olomouc www.pevnostpoznani.cz Věda v pevnosti – expozice o historii pevnosti vstupné 30 Kč Vyberte si svou historickou uniformu a vydejte se s námi do doby, kdy se v Olomouci psaly dějiny. Akční a erudovaní animátoři vám prozradí vše o životě v Pevnosti v dobách, kdy ještě nebyla útočištěm pro poznání, ale pro dělostřelectvo. Ústřední dominantou expozice je vtipný komiksový příběh na 12 velkoformátových panelech. Vypráví o vzniku impozantní olomoucké pevnosti a poutavě shrnuje události, v nichž figuruje sama Marie Terezie nebo císař František Josef I.

UP – PŘÍRODOVĚDECKÁ FAKULTA 18.00–22.30
tř. 17. listopadu 12 Olomouc www.prf.upol.cz 18:00, 18:45, 19:30, 20:15, 21:00, 21:45 komentované prohlídky budovy až po střechu (max. 10 osob, délka 45 min) Chemická laboratoř po setmění: bohatý program pro celou rodinu, dílničky a malování na tělo Hlavomorna: logické hádanky a úkoly, skládání tangramů a skládaček, hraní stolních, logických i postřehových her a řešení hlavolamů deskové hry s Klubem deskovýh her DoUPě Olomouc

VITRÍNA DENISKA 18.00–00.00 Denisova 5 Olomouc www.vitrinadeniska.cz výstava: Jiří Žák – Pretext

VLASTIVĚDNÉ MUZEUM V OLOMOUCI 18.00–23.00
náměstí Republiky 5 Olomouc www.vmo.cz stálé expozice: Příroda Olomouckého kraje, Olomouc – patnáct století města, Galerie osobností Olomouckého kraje, Od kolébky do hrobu, Lékárenské herbárium, Příběh kamene, Hanácký obr Josef Drásal, Dějiny Vlasteneckého spolku muzejního výstava: Giganti doby ledové 2 (70 Kč dospělí, 40 Kč děti 6‒15 let, studenti důchodci, ZTP) doprovodný program: Jak se žilo v době ledové (interaktivní stanoviště pro rodiny s dětmi) stálé expozice a doprovodný program zdarma

VÝSTAVIŠTĚ FLORA OLOMOUC 20.30–23.30
Smetanovy a Bezručovy sady Olomouc www.flora-ol.cz Den fascinace rostlinami ve Sbírkových sklenících: 20.30, 21.30, 22.30, 23.30 komentované prohlídky exotických rostlin v palmovém skleníku v unikátní noční atmosféře (omezená kapacita, online předprodej vstupenek 50 Kč, děti 6-15 let 30 Kč, děti do 6 let zdarma, doprodej i na místě) výtěžek ze vstupného bude věnován na rekonstrukci sbírkových skleníků 18.5. Den fascinace rostlinami ve Sbírkových sklenících (stejný program) & Den fascinace rostlinami v Botanické zahradě a rozária: 11:00, 13:00, 15:00 komentované prohlídky Za tajemstvím rostlin: naučná hra pro děti (vstup do botanické zahrady a rozária zdarma)

 
           
Statutární město Olomouc | Turistický portál | Kalendář akcí
© Statutární město Olomouc